Duyurular

 Referanslarımız

 
Bulgaristan Eğitim Sistemi

Bulgaristan Eğitim SistemiBulgaristan Eğitim Sistemi

Bulgaristan Avrupa Birliği Üyesidir. Alacağınız Diploma (EUA) Avrupa üniversiteler birliği diplomasına sahip olacaksınız.

Özellikle Türkiye, Yunanistan, Rusya, Romanya, Makedonya ve Sırbistan'da çok sayıda öğrenci gelmektedir. En önemli eğitim şehirlerinin başında Plovdiv olup onu Sofya, Varna izlemektedir.

Yurtdışı Eğitim Bulgaristan

Bulgaristan üniversiteleri kaliteli uzman eğitim kadrosu, eğitim için gerekli üst düzey teknolojik imkânları, sınıfları ve laboratuarları ile uluslar arası modern eğitim sağlamaktadır. Üniversitelerdeki tüm öğretim görevlileri kendi alanlarında uluslar arası eğitim kurumlarının üyeleri olup, gelişen teknolojiler ve yenilikler hakkında başka ülkelerin eğitim seminerlerine katılıp eğitim almaktadırlar.

Bulgaristan'da bir yıl eğitim almanın maliyeti, her şey dâhil olmak üzere Türkiye'de alacak olduğunuz özel bir dershane eğitiminin masrafına eşittir. 

Bulgaristan komşu ülkedir. Bu ülkede eğitim alırsanız, ister istemez Bulgarca dilini çok iyi öğrenmek zorunda kalacaksınız. Bunu İngilizce eğitimi ile de birleştirirseniz, ana dilinizle beraber 3 dil bilen çok vasıflı bir profesyonel olabilirsiniz.

Bulgaristan'da eğitim alarak, birçok ülkeden gelen öğrencilerden oluşan çok uluslu bir ortamda yamaya şimdiden alışırsınız. Unutmayın ki, sınıfınızdaki arkadaşlarınız, farklı ülkelerde yarının profesyonel çalışanları ya da yöneticileri olacaklardır. Bu da size geniş bir çevre edinme imkânı verecek, gelecekte birçok farklı açılımlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bulgaristan'da herhangi bir üniversitenin hazırlık bölümünü başarı ile tamamladıktan sonra, dilediğiniz üniversitenin dilediğiniz bölümüne kolayca kaydınızı yapabilirsiniz.


     Hit : 9606


Bg Eğitim Danışmanlığı, Bg Üniversiteleri
PROF. MUAMMER AKSOY CAD.(2.CAD.) NO: 4/ 1 BAHÇELİEVLER / ANKARA
Tel: 0 312 215 22 02 ( Pbx ) FAX: 0312 215 22 30 GSM : 0507 340 2929
E-Mail : info@bulgaristanegitim.org - Web www.bgegitim.com.tr
Malta Dil Okulları Lazerna Epilacia Plovdiv Lazerna Epilacia Plovdiv Tseni Lazerna Epilacia Plovdiv Ese Malta Dil Okulu Chamber College Malta Dil Okulu